A távérzékeléssel kapott eredmények fontos eleme a vizsgálat után a célról kapott visszajelzés. Miután megtörténik egy adott cél (vak) távérzékelési vizsgálata, fontos, hogy rendelkezésre álljon utólagos visszajelzésként információ arról a témáról, amely a vizsgálat tárgyát képezte, hiszen ebből állapítható meg a konkrét célra végzett távérzékelés eredményének pontossága, valamint lehetővé válik a tapasztalatok leszűrése, tanulságok levonása.
Amennyiben számszerűsítjük ezt az értéket, azt mondhatjuk, hogy a céloknak mintegy harmada ismerhető meg a távérzékelő számára vizsgálat utáni visszajelzésként. Ennek oka a vizsgálatok típusában rejlik, mivel rejtett, vagy időben és térben távol lévő (esetleg bizalmas jellegű) cél esetén ezekről a legritkább esetben lehetséges visszajelzést kapni. Ugyanakkor a távérzékelés pontosságának megállapítása ezeknél a vizsgálatoknál is fontos, hiszen enélkül bármely eredmény esetlegessé válik, arról nem beszélve, hogy ezek a rejtett célok általában azokat a leginkább érdekesebb adatokat tartalmazzák, amelyeknek pontosságáról a legjobban szeretnénk meggyőződni.
Elevenítsük fel a távérzékelési vizsgálat lényegét. A vizsgálat nem más, mint egy kódszámmal (például 1234/5678) rejtett cél információinak távolról, mentális úton történő megállapítása. A távérzékelő személy a vizsgálat végzésekor kizárólag a kódszámot ismeri, ennek tudatában írja le (rajzolja le, mondja diktafonra, stb.) az ülés folyamán a kóddal rejtett célról kapott információkat. Amennyiben rendelkezésre áll a cél fotója, leírása, stb., az ülés lezárása után az érzékelő meg tudja tekinteni azt, össze tudja vetni a kapott eredményekkel.
Annak érdekében, hogy a fent említett visszajelzést nélkülöző célokra végzett vizsgálatok pontosságát is meg lehessen állapítani, illetve egy adott távérzékelő eredményeinek a valósággal való egyezésének fokáról képet kaphassunk, gyakorló vizsgálatok végzünk, amelynek eredményeit összevetjük az utólagos visszajelzéssel. A gyakorló vizsgálatok minden esetben olyan célra irányulnak, amelyek a távérzékelő számára a vizsgálat végeztéig ugyan ismeretlenek, a dokumentált eredmény megszületése után viszont kivétel nélkül részletekbe menő visszajelzést kap a vizsgált célról (kép, leírás, film, stb. formában). E módszer tapasztalatainak segítségével rejtett, vagy időben és térben távol lévő célokra végzett vizsgálatok eredményére is következtethetünk, amennyiben a gyakorló vizsgálatok eredményének egyezőségét számszerűsítjük.
Távérzékelési eredmények osztályozására több módszer is van, itt Russell Targ amerikai távérzékelő változatát olvashatják. Az úgynevezett Targ-féle egyezőségi táblázat arról tartalmaz információt, hogy a távérzékelési vizsgálat eredménye mennyire valós, azaz mennyire egyezik a visszajelzésben utólag ismertetett céllal.
A Targ-féle egyezőségi értékek:
7 – Kiváló egyezőség, amely megfelelő részletes információt tartalmaz (pl. a cél megnevezése), alapvetően nincs pontatlan információ.
6 – Jó egyezőség, megfelelő részletes információval (pl. a cél funkciójának megnevezésével), viszonylag kevés pontatlan információ.
5 – Jó egyezőség, egyértelműen azonosítható egyedi elemekkel, de van több pontatlan információ.
4 – Jó egyezőség, amelyben különféle egyező elemek keverednek pontatlan információval.
3 – Pontos és pontatlan elemek keveréke, de az előzőhöz képest jelzi, hogy az érzékelő értékelhető kapcsolatba lépett a céllal.
2 – Néhány egyező elem, amelyek viszont nem elegendőek az elvárásoknak megfelelő eredményhez.
1 – Kevés egyezőség.
0 – Nincs egyezőség.
Targ ugyan nem megy tovább ebben, de javasoljuk a következő módszer alkalmazását saját eredményeink pontosságának számszerűsítéséhez. Rendeljük hozzá a táblázat értékeit gyakorló vizsgálataink eredményeihez. Vezessünk ezekről feljegyzést. Értékeljük minden tíz gyakorló vizsgálatnál az addig kapott eredményeket, amelyek alapján könnyen kiszámíthatjuk saját magunk eredményességi mutatóját.