Kik vagyunk mi?

2007-ben néhány, a távérzékelés iránt az érdeklődéstől többet érző személy közösen kezdett gondolkodni a témában. A gondolkodást elhatározás követte, a közös érdeklődés egy kötöttségek nélküli távérzékelési egység megalakítását hozta. A Remote Viewing Hungary társaság nem papíron létezik, hivatalos bejegyzéshez, illetve engedélyekhez kötött tevékenységeket nem folytat. Jogok és kötelezettségek, valamint szervezeti szabályzat nem létezik, egyedüli rendszerező elv a távérzékelési vizsgálatok folytatása, valamint az érzékelési eredmények pontossága. 

Az egymástól független távérzékelők közösség működését két alapító irányítja. A tagságot alkotó személyek többsége egyénileg, de közösen is részt vesznek e témákat kutató hazai és nemzetközi tervezetekben, kutatásokban, amelyek szintén a fent megfogalmazott szabad keretek között működnek. Társaságunk nyitott mind a kezdő, mind a témában elmélyülni vágyó, de a tapasztalt személyek felé is. Várjuk Önt is közösségünkbe, ha oldalainkat olvasva nem idegen Önnek a téma. Kapcsolatfelvétel:

Kulcs-kifejezéseink: távérzékelés (remote viewing), tisztánérzékelés (pszichometria), tisztánmegismerés (clairgognance), második látás,  telepátia, érzékeken túli észlelés (ESP), prekogníció, testen kívüli élmények (OBE), halálközeli élmények (NDE), gondolatátvitel, tudatkutatás, valamint ezekkel rokon témák.

Mit ábrázol a logónk?

Jelképünk kialakításánál az egyszerűségre való törekvés vezérelt, ugyanakkor arra is ügyeltünk, hogy részleteiben megfelelő információt tartalmazzon mind a laikusok, mind pedig a témában gyakorlottak számára. Emellett alapvetéseket is szántunk a logó kinézetével a külvilág felé közölni. Nézzük tehát:

Jelképünk fehér alapon fekete szimbólumokat, feliratokat, és ezektől minimálisan eltérő színű szöveget tartalmaz. A fehér és fekete alapszínek a klasszikus távérzékelési folyamat során eszközként használt sima, fehér papírt és a fekete ceruzát jelképezik. Ezek használata a vizsgálat során azért indokolt, hogy az érzékelő figyelmét ne vonja el például négyzetrácsos, vonalas, vagy színes mintákkal ellátott füzetlap, amikor lejegyzi a kapott információkat az ülés folyamán. Ugyanez vonatkozik a fekete ceruzára is, amelytől színében bármiben eltérő írószer használata szintén zavarhatja az érzékelési folyamatot, különösen, ha a cél központi motívumai színek, színes struktúrák. Logónkban a fehér alapon fekete betűk tehát a távérzékelési folyamat során használt papír és írószer (ceruza) színeit jelképezik.

A logóban megtalálható jelekről, feliratokról

Fekete színnel látható a logó közepén a görög ábécéből vett negyedik betű átirata: delta. Ennek nagybetűs, méretesebb változatában található a delta jel kisbetűs, méretben is kisebb formája. A delta jelek használata az agyhullámok egyfajta speciális állapotára utalnak, az úgynevezett delta-agyhullámokra. Ezek kisfrekvenciás (1-4 Hz) hullámok, amelyek felnőtteknél többnyire alvás során jelentkeznek, de előfordulhatnak éber állapotokban is. A távérzékelés gyakorlati megvalósítása során az agynak olyan lecsendesített állapotba kell eljutnia, amely az alvás és az ébrenlét határán van, közelebb az alváshoz, de olyan módon, hogy a távérzékelő még képes legyen a külvilág felé kommunikálni. Ezt az ideális, és nehezen elérhető állapotot a távérzékelés „Delta-kapcsolódási pont”-nak jelöli. A logónkban szereplő nagy, illetve kis delta-jelek ennek az állapotnak a meglétét, illetve különböző szintjeit szimbolizálják.

A nagy és a kis betűjelek utalnak még a távérzékelési folyamat elején megjelenő, úgynevezett ideogramra is. A folyamatban ennél a résznél a cél egy jellemző formáját jelöli meg a távérzékelő, ami lehet többek között vonal, négyszög, kör, vagy egy háromszög is.